Široki Brijeg: Program Devetnice i svetkovine Velike Gospe

Donosimo vam program Devetnice, teme propovijedi, predvoditelji euharistijskog slavlja, predmolitelji devetnice i pjevanja.

Večernji molitveni program Devetnice svaku večer počinje u 18 sati molitvom krunice, pripravom za svetu ispovijed, pojedinačnom svetom ispovijedi, a zatim u 19 sati slijede zavjetne molitve i euharistijsko slavlje.

 

1. DAN, 6. kolovoza – ponedjeljak

Tema: „Blago siromasima duhom: njihovo je kraljevstvo nebesko!“

Euharistijsko slavlje predvodi: don Mijo Šurlin, upravitelj svetišta Majke Božje Lurdske u Vepricu

Predmole: Studenti i fra Stanko Banožić, zlatomisnik

Pjeva: Veliki širokobriješki Zbor „Sveta Cecilija“


2. DAN, 7. kolovoza – utorak

Tema: „Blago ožalošćenima: oni će se utješiti!“

Euharistijsko slavlje predvodi: fra Andrija Jozić, gvardijan i župnik u Rami

Predmole: Podružnica Dobrkovići i fra Ivan Marić, župni vikar

Pjeva: Zbor „Svetog Nikole Tavelića“ iz Dobrkovića


3. DAN, 8. kolovoza – srijeda

Tema: „Blago krotkima: oni će baštiniti zemlju!“

Euharistijsko slavlje predvodi: don Stjepan Zeba, župnik i upravitelj
svetišta u Krasnom

Predmole: „Gospini slavuji“ i ministranti i fra Stipe Biško, župnik

Pjeva: zbor djece „Gospini slavuji“ sa sestrom Veronikom


4. DAN, 9. kolovoza – četvrtak

Tema: „Blago gladnima i žednima pravednosti: oni će se nasititi!“

Euharistijsko slavlje predvodi: fra Jakov Begonja, gvardijan samostana Gospe od Zdravlja u Splitu

Predmole: Podružnica Uzarići i fra Tomislav Puljić, gvardijan

Pjeva: Zbor „Svetog Ante“ s Uzarića

Klanjanje pred Presvetim Oltarskim sakramentom u crkvi od 21.30


5. DAN, 10. kolovoza – petak

Tema: „Blago milosrdnima: oni će zadobiti milosrđe!”

Euharistijsko slavlje predvodi: fra Ivan Bradarić, gvardijan nacionalnog svetišta sv. Nikole Tavelića iz Šibenika

Predmole: Podružnica Knešpolje i fra Dario Galić, župni vikar

Pjeva: Zbor „Svetog Ivana Krstitelja“ iz Knešepolja


6. DAN, 11. kolovoza – subota

Tema: „Blago čistima srcem: oni će Boga gledati!”

Euharistijsko slavlje predvodi: o. Antonio Mario Ćirko, karmelićanin, župnik i upravitelj Gospina svetišta u Remetama , Zagreb

Predmole: Podružnica Turčinovići i fra Dane Karačić, župni vikar

Pjeva: Zbor „Laetittia“ iz Turčinovića


7. DAN, 12. kolovoza – nedjelja

Tema: “Blago mirotvorcima: oni će se sinovima Božjim zvati!“

Euharistijsko slavlje predvodi: fra Petar Klapež, gvardijan i upravitelj svetišta Gospe Sinjske u Sinju

Predmole: Franjevački svjetovni red i fra Jure Barišić, župni vikar

Pjeva: Veliki širokobriješki Zbor „Sveta Cecilija“

– Na kraju svete mise: Blagoslov djece i mladih


8. DAN, 13. kolovoza – ponedjeljak

Tema: „Blago progonjenima zbog pravednosti: njihovo je kraljevstvo nebesko!”

Euharistijsko slavlje predvodi: Don Ranko Vidović, župnik i upravitelj svetišta Gospe od Otoka u Solinu

Predmole: FRAMA i fra Augustin Čordaš, župni vikar

Pjeva: FRAMA


9. DAN, 14. kolovoza – utorak – Uočnica Velike Gospe

17.00 sati: (molitveni mimohod s kipom Širokobriješke Gospe kroz Grad)
– Prva postaja kod crkve Navještenja Gospodinova
– Druga postaja na mostu
– Treća postaja u Klancu kod kapelice sv. Ante
– Mogućnost za svetu ispovijed i osobne molitve

19 sati: zavjetne molitve i euharistijsko slavlje

Tema: Blažena među ženama

Euharistijsko slavlje predvodi: don Damir Stojić, ravnatelj samostana Sveta Mati slobode u Zagrebu

Devetnicu predmoli: fra Stipe Biško, župnik

Pjeva: Veliki širokobriješki Zbor „Sveta Cecilija“


15. kolovoza – srijeda: VELIKA GOSPA

od 5 sati sveta ispovijed

Svete mise (bez propovijedi) u: 5, 6, 7, 8 i 9 sati

Svečana sveta misa u 11 sati

Euharistijsko slavlje predvodi: mons. don Antun Sente ml., upravitelj Nacionalno svetište svetog Josipa u Karlovcu

Pjeva: Veliki širokobriješki Zbor „Sveta Cecilija“